wordpress

Mortgage Brokerlığı Nedir..?

OKUNMA SAYISI :

Öncelikle ülkemizde çok yakında herkesin daha fazla konuşacağı bir terim-iş kolu olacaktır,kendi dinamiği ile birlikte bütün dinamikleri harekete geçiren bu yapılanma diğer broker tanımlarından çok farklı olacaktır.

Mortgage Brokerlığı,konut sahibi olmak isteyen kişilere bankaların sunduğu imkanlardan farklı imkanlar sunacak ve daha çok çeşitlilik ile sektörde alıcıdan-satıcıya kadar geniş ölçekli etkiler yaratacaktır.Gerekli eğitim ve sertifikasyona sahip,yasal düzenlemeleri sağlanmış mortgage brokerları,etik değerler çerçevesinde bu sektördeki yerlerini alacaklardır.

Şüphesiz ülkemizde çok yeni olan bu oluşumdan,derneğimizin yürüteceği faaliyetler ve kamuoyunun atacağı uygun adımlar ile artık uzun vadeli konut alımları daha reel hale gelecek ve piyasalardaki kredi oranlarının olması gereken değerlere gelmesi sağlanacaktır.

Konut sahibi olmak isteyen kişiler,alınmak istenen konut ile arada istasyon vazifesi olacak brokerlık hizmetlerinden yararlanacak ve tüm gereken koşullar alıcı için yine brokerlar tarafından yürütülecektir.Bu bağlamda ülkenin gelişimine büyük katkılar sağlayacak olan brokerlar;gerek istidam,gerek ekonomiye katacakları yarar ile sektörel bir canlanmayı tetikleyecek önemli roller üstleneceklerdir.

Bu oluşan yapılanma sürecinde,toplumun güvenilir bir istikrar ortamı içerisinde uzun vadeli konut alımı arz-talep dengelerinde önemli bir unsur olacak ve burada mortgage sisteminin önemi ve mortgage brokerlarının sistemdeki yeri daha anlaşılır olacaktır.

Yukarıda kısa detaylar olarak okumuş olduğunuz bu mortgage brokerlığı tanımı,gerekli koşulların oluşmaya başladığı bu günlerde gerekli tanımın yasal düzenlemelerinden sonra en son şeklini alacaktır.

Mortgage Brokerları

Erdoğan YILMAZ & Can Taygun YILMAZ

images